Erkek Parfüm

Ixora Erkek Parfüm

Ixora erkek parfüm hakkında; erkek parfümü seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır ve ortama göre koku seçilmesi gerekir. Ixora erkek parfümleri arasından tercih yapabilir ve kendinize en uygun notaları bulabilirsiniz.

 Parfüm Seçiminde Püf Noktalar

Erkek parfümü seçerken mevsim koşullarını ön planda bulundurmak gerekir. Nemli ve sıcak havalarda koku daha baskın olduğu için yaz aylarında hafif ve ferah kokular seçilmelidir. Özellikle ixora erkek parfüm çeşitleri arasından hafif kokulara yaz için göz atmak mümkündür.

Kış ayları geldiğinde ise daha ağır notalara sahip kokular seçilebilir. Parfüm seçerken zamanlamaya da dikkat etmek gerekir. Sabah saatlerinde kullanılacak olan parfümü seçmek günün diğer saatleri stresli olacağından daha doğru olur.

 Cilt tipi ile ten rengi de kokunun üzerinizde duruşunu ve kalıcılığı etkiler. Eğer cildiniz kuruysa keskin ve ağır tondaki kokuları tercih edebilirsiniz çünkü kuru olan cilt kokuyu kısa süre tutar. Yağlı ciltlere ise daha çok ferah kokular uyum sağlar.

 Bu noktada yağlı cildi olan kişilerde parfüm daha uzun süre kalıcılık sağlar. Parfümler arasından erkek parfüm fiyatları en ucuz kategorileri inceleyebilir ve kendinize uygun olan parfümü seçebilirsiniz.

 Zaman ve Mekâna Uygun Erkek Parfüm Seçimi

Parfüm seçerken erkek parfüm modellerini inceleyebilir ve kendinize uygun notaları bulabilirsiniz. Her parfüm her kişiye, her zamana ya da her mekâna uyum sağlamaz. Her koku farklı yerlere hitap eder ve hafif ya da ağır olmasına göre de tercih yapılabilir.

 Ofis ya da kapalı ortamlarda daha çok meyvemsi ve çiçekli kokular tercih edilir. Çünkü kapalı ortamda hafif kokular kimseye rahatsızlık vermezken aynı zamanda ortamda hoş bir koku oluşmasına da yardımcı olur.

Erkek kokuları arasında daha çok kehribar, paçuli ve misk ön plana çıkar. Okyanus esintisi olan kokular ise daha çok yaz aylarında tercih edilir. Parfüm seçerken erkek parfüm fiyatları en ucuz parfümlere bakabilir ve sizin için uygun modelleri alabilirsiniz.

 Parfüm Seçimi Neden Önemlidir?

Parfüm seçiminde ixora erkek parfüm çeşitlerine bakabilir ve teninize en uygun modeli araştırabilirsiniz. Günlük hayatta, özel davetlerde, kapalı ya da açık alanlarda kullanılan parfümlerin birbirinden farklı olması gerekir. Kullanım alanlarına göre parfüm kokularında farklılıklar yapılabilir.

Esanslarına ya da kalıcılıklarına göre de parfümler değerlendirilebilir. Konsantresi yüksek olan parfümlerin kalıcılıkları daha yüksek olurken alkol oranı yüksek olanların çok daha azdır. Bu nedenle parfüm bakarken konsantresi yüksek olan parfümleri değerlendirmelisiniz.

Hayat tarzına ya da ten uyumuna göre parfüm seçmek de o parfümün üzerinizde daha uzun süre kalmasına yardımcı olur. Günlükte ve özel zamanlarda kullanılan parfümler de birbirlerinden farklı olmalıdır. Parfüm seçenekleri arasında odunsu kokular, taze kokular ve çiçek kokuları yer alır.

 

 Koku Türleri Nelerdir?

Kokular arasında farklı notalar ve esanslar bulunur. Kişilerin kendilerine uygun kokuları bulmaları ve parfüm seçerken bunlara dikkat etmeleri gerekir. Koku türleri şu şekilde ayrılabilir:

Odunsu kokular: Ağaçlardan elde edilen aromalar ile elde edilen kokular odunsu kokulardır. Erkeklerin tercih ettiği kokulardır ve kalıcılığı oldukça yüksektir.

Turunçgil kokuları: En çok ilgi çeken ve kullanılan parfüm kokuları arasındadır. Turunçgil kokuları narenciye kokuları olarak da bilinir.

Lavanta kokuları: Lavanta esansı hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilen kokulardandır. Lavanta bitkisinden elde edilen lavanta kokularının kalıcılığı yüksektir.

Baharatlı kokular: Parfümlerde kalıcılığa önem verenler genellikle baharatlı kokuları tercih ederler. Erkek parfümleri arasında da en asil kokular baharatlı kokular olarak görülür. En uygun parfümü bulmak için ixora erkek parfüm çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

 Kalıcı Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Erkekler parfüm seçerken parfümün kalıcı olmasına özen gösterirler. Kullanılan kokunun dikkat çekmesi ve uzun saatler kalıcı olması kullanıcılar için önemlidir. Birçok erkek parfüm modeli kişiden kişiye göre kalıcılık konusunda farklılık gösterir. Fakat genel olarak kalıcı parfüm seçiminde bulunmak mümkündür.

Parfümlerin kalıcı olmaları için içerikleri esansların daha fazla olması gerekir. Bu sayede parfüm çok daha keskin ve uzun süre kalıcı olur. Kalıcı olan parfümler genelde baharatlı kokular olduğundan parfümün içeriğinde baharat olması da kalıcılığı artıran bir etkendir.

Bu parfümlerin kokusunda da zamanla bozulma olmaz. Kalıcı parfümler suyla temas ettikleri zaman da kokularında bozulma meydana gelmez. Bu parfümler ilk sıkıldığında daha tazedir fakat zamanla derinleşir ve koku oturmaya başlar.

 Hangi Parfümler Daha Uzun Kalıcıdır?

Uzun süre kalıcı olan parfüm modelleri alkol içeriği düşük olan ya da alkol içermeyen parfümlerdir. Bu parfümleri piyasada bulmak zor olduğundan içerikleri incelemek gerekir. Alkolsüz parfümler ciltte çok daha uzun süre kalır ve çevreye güzel koku bırakır.

Kaliteli bir parfüm kişinin üzerinde ortalama olarak 6-8 saat arasında kalıcılık gösterir. Eğer daha uzun süre kalırsa zamanla vücutta oluşan kokular parfümle birleşir ve çevreye daha kötü bir koku verir.

EDP parfümler daha uzun süre kalıcı olan kokulardır. EDT ve EDC parfümler çok daha az kalıcıdır. Parfümler içinden erkek parfüm fiyatları en ucuz parfümlere bakabilir ve parfüm satın alabilirsiniz.

 İxora Erkek Parfüm

Parfüm, hem sizi tanıyan hem de tanımayan insanlar için sizin hakkınızda fikir veren bir unsurdur. Sosyal hayatta daha fazla saygı görmek adına parfüm kullanımı önemlidir. Kendinize en uygun kokuyu ve parfümü bulmak için erkek parfüm çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Parfüm alırken esans ve içeriklerine dikkat etmek ve uzun kalıcılık hem de tene uygunluk bakımından önemlidir. Her parfüm her tende aynı kokmaz ve aynı kalıcılığa sahip olmaz. Uzun süre kalıcı olan parfümler genellikle alkol içermeyen parfümlerdir ve içeriğe bakarken buna dikkat edilebilir. Parfümlerin kalıcılıkları ortalama olarak 8-9 saat arasında değişiklik gösterebilir.